Detoks alkoholowy
Leczenie uzależnień Łódź
Detoks alkoholowy to odpowiedni sposób leczenia alkoholizmu, który pozwoli nam na szybką interwencję u osób z problemem alkoholowym, które nie radzą sobie z nałogiem i potrzebują wsparcia. Dzięki takiej specjalistycznej pomocy wyjście z nałogu będzie znacznie łatwiejsze.
Na czym polega detoks alkoholowy?
Detoks alkoholowy obejmuje zarówno odtrucie alkoholowe, jak również wszywkę alkoholową oraz spotkanie z psychoterapeutą. Dzięki odpowiedniej pomocy mamy pewność, że nałóg będzie znacznie szybciej zwalczony. Detoks alkoholowy ma bardzo wiele zalet. Są nimi m.in. stała opieka lekarza, a także gwarancja szybkiej regeneracji organizmu oraz kompleksowe działanie. W przypadku osoby uzależnionej od alkoholu takie działanie, które skupia się na problemie zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej daje najlepsze rezultaty. Jedna wizyta wystarcza, by kompleksowo zająć się problemem alkoholowym oraz pomóc osobie uzależnionej. Daje to znacznie większe szansę na długotrwały sukces. Wielu pacjentów chwali sobie takie podejście do problemu alkoholowego, ponieważ jak wiadomo bardzo trudno jest zmusić osobę uzależnioną do odwiedzenia takiego ośrodka, który zajmuje się leczeniem alkoholizmu. Znacznie łatwiej jest wykonać jednorazowo wszystkie zabiegi, które pozwolą nie tylko oczyścić organizm z toksyn, ale również wymuszą abstynencję alkoholową, co jest ważne zwłaszcza u osób, które bardzo często powracają do tego zgubnego w skutkach nałogu.
Odtrucie alkoholowe – na czym polega
Odtrucie alkoholowe, jest zabiegiem, którego celem jest pozbycie się z organizmu nadmiaru toksyn, które gromadzą się po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu. Wątroba metabolizuje alkohol w niegroźny dla nas kwas, jednak toksyny pozostają dalej w krwioobiegu. Wraz z alkoholem z organizmu wypłukiwane są również ważne dla nas mikroelementy, takie jak magnez, czy potas. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu oraz innych organów. Ich brak może powodować nieprzyjemne objawy, takie jak ból głowy oraz mięśni, drżenie mięśni, a nawet zawroty głowy i problemy z koncentracją. Wiele osób źle znosi zatrucie alkoholowe, szczególnie po ciągu alkoholowym. Detoks alkoholowy ma na celu przywrócić równowagę organizmu oraz sprawić, by minęły nieprzyjemne objawy. W trakcie jego trwania podawane są trzy kroplówki – jednak z nich posiada w sobie glukozę, druga sól fizjologiczną, trzecia płyny wieloelektrolitowe. Jest to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na nawodnienie organizmu. Dzięki temu do krwioobiegu trafiają cenne składniki odżywcze, które zostały wypłukane wcześniej wraz z alkoholem. Glukoza z kolei wyrównuje poziom cukru we krwi, co jest bardzo dobrym sposobem na wzmocnienie organizmu w walce z zalegającymi toksynami. Kroplówki podawane są przez ratowników medycznych, którzy wcześniej rozmawiają z pacjentem na temat ilości wypitego alkoholu, jego wagi, a także wzrostu. Niezbędne są również informacje dotyczące ewentualnych chorób przewlekłych. W trakcie podawania kroplówek w razie potrzeby, podawane są również leki przeciwbólowe oraz uspokajające, które znacznie usprawniają polepszanie się samopoczucia i sprawiają, że detoks alkoholowy jest mniej uciążliwy.
Wszywka alkoholowa – dlaczego jest potrzebna
Wszywka alkoholowa jest sposobem na leczenie alkoholizmu, który stosuje się u osób, którym bardzo trudno wyjść z nałogu. Polega ona na umieszczeniu pod skórą leku – Esperalu, nazywanego fachowo disulfiramem. Jest to substancja, która znacznie spowalnia metabolizowanie się alkoholu w organizmie. Dzięki niemu alkohol utrzymuje się w krwi i działa na organizm w sposób bardzo toksyczny. Posiadając wszywkę alkoholową i pijąc napoje wyskokowe, ich działanie jest znacznie spotęgowane. Ponieważ alkohol nie może zostać zmetabolizowany, w znacznych ilościach gromadzony jest w organizmie, dając bardzo nieprzyjemne objawy, takie jak zawroty głowy i ból głowy, ból mięśni, kołatanie serca, odczucie strachu, niepokój, nudności i wymioty. Środek ma zapobiegać wypijaniu zbyt dużych ilości alkoholu, ale również jest częścią terapii alkoholowej. Najczęściej stosuje się go u tych osób, które nie potrafią znaleźć silnej woli, by przestać pić. To dobry sposób również na uchronienie osoby uzależnionej przed ciągiem alkoholowym, który daje bardzo negatywne skutki dla zdrowia. Wszywkę alkoholową umieszcza pod skórą lekarz. Zabieg musi być wykonany wtedy, kiedy pacjent nie spożywał alkoholu przez co najmniej 24 godziny przed planowanym zabiegiem. Nie może on również chorować na choroby układu krążenia, cukrzycę, czy choroby psychiczne. Najlepiej wszywkę alkoholową umieszczać wtedy, kiedy dana osoba jest po odtruciu alkoholowym. Mamy pewność, że wszystkie toksyny wraz z alkoholem wydostały się z organizmu. Esperal jest zaszywany pod skórą na niewielkiej głębokości, najczęściej na pośladku bądź łopatce. Zabieg trwa krótko i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Aby zabieg mógł zostać przeprowadzony, potrzebna jest zgoda osoby, która ma zostać poddana zabiegowi. Musi być to świadoma decyzja, dlatego ważne, by przed wszyciem Esperalu pojść na detoks alkoholowy. Eperal działa przez około rok czasu. Ten czas pozwala na wymuszenie trzeźwości na osobie uzależnionej. Jest również potrzebny, by postarać się wdrożyć terapię z psychoterapeutą. Dzięki niej zabieg wszycia Esperalu da najlepszy efekt, który będzie również długotrwały.
Terapia uzależnień - rozmowa z psychoterapeutą
Same metody leczenia alkoholizmu oparte jedynie na wszyciu Esperalu oraz odtruciu alkoholowym nie dadzą najlepszego efektu bez terapii psychologicznej. Dzięki niej osoba uzależniona będzie wiedziała czemu upijała się, a terapeuta nauczy osobę uzależnioną jak radzić sobie ze stresem oraz emocjami, takimi jak gniew, bez potrzeby sięgania po alkohol. Psychoterapia pozwala na znalezienie nowych sposobów na radzenie sobie ze stresem, a także złością, czy agresją. Często pod chorobą alkoholową kryje się historia nieszczęśliwego życia lub odrzucenia. Osoba uzależniona musi radzić sobie ze wszystkimi emocjami w innym sposób, niż poprzez sięganie po używkę. Rozmowy z psychoterapeutą pozwolą nam znaleźć sposób na radzenie sobie ze wszystkimi negatywnymi zachowaniami. W walce z nałogiem bardzo pomocni są również bliscy, dlatego warto pomóc sobie poprzez terapię, która połączy zarówno indywidualne rozmowy z psychologiem, jak również rozmowy z bliskimi, którzy powinni wiedzieć jak wspierać w codzienności osobę uzależnioną od alkoholu. Dzięki takiej zintegrowanej współpracy można znaleźć dobry sposób na wyjście z nałogu.
Ile kosztuje detoks alkoholowy?
Pakiet detoksu alkoholowego 24 godzinnego to koszt 2000 zł i w jego skład wchodzi opieka medyczna, wszycie Esperalu, pomoc terapeuty, detoks alkoholowy, w tym podawane leki oraz kroplówki i opiekę ratownika medycznego na czas podawania kroplówek.
Detoks alkoholowy Łódź - Leczenie uzależnień alkoholowych - cena 650 zł