Najczęściej zadawane pytania
Czym są elektrolity?
W kwestii odżywiania elektrolity to inaczej minerały, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego. Odgrywają ważną rolę w przewodzeniu impulsów nerwowych, utrzymywaniu prawidłowego nawodnienia, regulacji poziomu pH i kurczeniu mięśni. Najważniejszymi elektrolitami są:
- - sód,
- - potas,
- - wapń,
- - magnez.
Minerały te wydalane są z organizmu człowieka wraz z potem i moczem, dlatego należy je stale uzupełniać. Elektrolity należy uzupełniać także po spożyciu dużej ilości alkoholu, odpowiedni poziom redukuje tak zwanego „kaca”.
Czym objawia się niedobór elektrolitów?
Zatrucie alkoholem może być bardzo niebezpieczne. Organizm po spożyciu dużej ilości etylu daje jednoznaczne sygnały, że natychmiast należy uzupełnić poziom elektrolitów, są to m.in.:
- - drżenie mięśni,
- - omdlenia,
- - osłabienie,
- - zaburzenia pracy serca,
- - skurcze mięśni.
Kroplówki podawane podczas detoksu alkoholowe umożliwiają natychmiastowa regenerację wykończonego organizmu, stabilizuje stan pacjenta i reguluje poziom elektrolitów w organizmie.
Jak działają kroplówki elektrolitowe?
Kroplówki elektrolitowe to zestawienie odpowiednich składników odżywczych i witamin. Bez wątpienia to właśnie ta metoda znacznie pomaga wyjść z nałogu alkoholowego i stanowi podstawę w odtruciu alkoholowym. Składniki podane dożylnie odtruwają organizm znacznie szybciej, pozwalając zredukować objawy kaca lub zatrucia. Kroplówki witaminowe zawierają w sobie witaminy: B1, B12 oraz C. Profesjonalnie przeprowadzona terapia korzystnie wpływa na poprawę pracy organizmu. Wspomaga układ nerwowy, przywraca prawidłowe ciśnienie i krążenie krwi. Kroplówki regulują poziom glukozy, dzięki której natychmiast polepsza się stan zdrowia pacjenta.
Na czym polega detoks alkoholowy?
Odtrucie alkoholowe to proces medyczny, który powinien być przeprowadzony pod okiem doświadczonych lekarzy. Metoda jest przeznaczona dla osób, które od dłuższego czasu nadużywają alkoholu i zdecydowały się na przerwanie ciągu alkoholowego. Wiąże się jednak z pewnymi konsekwencjami, które bardzo obciążają organizm. Skutki uboczne mogą być nie do zniesienia, dlatego na pomoc przychodzą m.in. kroplówki witaminowe. Detoks odbudowuje gospodarkę metaboliczną pacjenta i pozbywa się z jego organizmu trujących toksyn.
Jakie są objawy zespołu abstynenckiego?
Po odstawieniu alkoholu, który był regularnie dostarczany do organizmu pacjenta, pojawiają się specyficzne objawy. Możemy wymienić:
- - uczucie lęku,
- - biegunki,
- - wymioty,
- - osłabienie,
- - odwodnienie,
- - drżenie mięśni,
- - a nawet zaburzenia świadomości i halucynacje.
Takie symptomy świadczą o tym, że organizm skutecznie pozbywa się alkoholu. Nadzór specjalistów pomaga zredukować te skutki, a cały proces jest znacznie bezpieczniejszy.