Menu

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – daj sobie szansę!

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Łodzi jest dobrowolnym wyborem osób, które chcą walczyć z uzależnieniem. Nie panuje u nas żaden przymus ani kontrola. Zamiast tego zachęcamy pacjentów do wprowadzania pozytywnych zmian w swoim życiu – czyli do powrotu do trzeźwości. Oferujemy wsparcie w kompleksowej walce z alkoholizmem dla każdego, kto tego potrzebuje.

Leczenie alkoholizmu w ośrodku odwykowym jest pierwszym poważnym krokiem do osiągnięcia życia, jakiego pragniesz i na jakie zasługujesz. Terapia uzależnień to dla Ciebie ogromna szansa. Nie bój się zmian na lepsze, bo tylko dzięki podjęciu odważnej decyzji w drodze do trzeźwości znajdziesz spokój, zadowolenie z życia i spełnienie, jeśli tylko zechcesz zrobić ten pierwszy krok.

Ośrodek leczenia uzależnień – dlaczego warto zgłosić się na odwyk alkoholowy?

Ośrodek leczenia uzależnień to pierwszy poważny krok w drodze do trzeźwości, do lepszego życia, takiego, jakiego pragniesz i na jakie zasługujesz. W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień do każdego uzależnionego podchodzimy w sposób indywidualny. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy człowiek jest inny i ma inne potrzeby, szczególnie jeżeli mowa tutaj o uzależnieniach. Wierzymy, że leczenie alkoholizmu czy też odwyk alkoholowy obejmuje zarówno teraźniejszość, jak i przyszłość. Dlatego zapewniamy narzędzia i wsparcie wykwalifikowanych terapeutów, aby pomóc uzależnionym w walce ze szkodliwymi nałogami zarówno na obecnym, jak i na późniejszym etapie ich życia. Każda osoba borykająca się z uzależnieniem, która zdecyduje się na leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku, otrzyma wsparcie specjalistów oraz najlepsze możliwe warunki aby maksymalnie się skoncentrować na swoim problemie alkoholowym.

W czym pomaga nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień?

Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień przeanalizuje Twój problem z uzależnieniem i udzieli Ci szczegółowych porad. Pomożemy Ci uwierzyć w siebie, wskażemy Ci inny sposób życia – w całkowitej trzeźwości, a także pokażemy, jak stworzyć ponownie satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi, które mogłeś utracić na skutek uzależnienia. Koncentrujemy się na pomocy osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków. Leczenie każdego uzależnienia ma przede wszystkim na celu nauczenie nałogowca życia bez stosowania używek. Silnie motywujemy do zmian nieprawidłowych zachowań społecznych wykorzystując różne rodzaje psychoterapii behawioralnej. Począwszy od terapii poznawczo-behawioralnych, a kończąc na terapiach systemowych. Wdrażamy również innowacyjne formy terapii, takie jak: terapie bazujące na kulturze fizycznej czy też hortiterapię.

Odwyk alkoholowy – kiedy zgłosić się na terapię alkoholową?

Mnóstwo osób uzależnionych od alkoholu, w początkowej fazie alkoholizmu zaprzecza problemowi nadmiernego picia alkoholu i przyznaje się do nałogu dopiero wtedy, gdy napoje wyskokowe jawnie zaczynają niszczyć nie tylko ich zdrowie fizyczne, ale również psychikę, a także szkodzą relacjom zawodowym i rodzinnym oraz koleżeńskim. Żeby pokazać alkoholikowi, że utracił kontrolę nad swoją życiową sytuacją, warto przedstawić mu kilka objawów alkoholizmu, które najczęściej wpisują się w to jak on się zachowuje na codzień, a są to:

 • odczuwanie głodu alkoholowego – czyli nieustanna chęć do wypicia alkoholu,
 • zdecydowanie rosnąca tolerancja na działanie napojów alkoholowych – osoba uzależniona od alkoholu z czasem sięga po coraz większą ilość trunków wysokoprocentowych, żeby poczuć się lepiej po jego wypiciu,
 • życie uzależnionego zaczyna koncentrować się dookoła picia alkoholu, chory na alkoholizm zaczyna nawet wydawać swoje oszczędności głównie na alkohol,
 • uzależniony rezygnuje ze swoich zainteresowań lub hobby, np. zaprzestaje chodzenia na treningi, spotkań towarzyskich ze znajomymi, którzy nie chcą napić się z nim alkoholu, nic go nie pasjonuje (oprócz spożywania napojów alkoholowych),
 • nałogowiec zaczyna zaniedbywać rodzinę oraz najbliższych,
 • w pracy nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, co zaczyna być dostrzegane przez szefa oraz innych współpracowników,
 • alkoholik ma luki w pamięci, łatwo zapomina nawet o istotnych kwestiach, zaczyna żyć w odrealnionym świecie,
 • osoba uzależniona bardzo często ma wahania nastrojów – chory na alkoholizm przez dłuższą chwilę jest zadowolony, żeby za moment się rozpłakać lub nawet stać się agresywnym,
 • niestety osoby uzależnione od alkoholu częściej popadają w depresję lub inne zaburzenia psychiczne,
 • uzależniony sięga po napoje wysokoprocentowe pomimo tego, że wie, że szkodzą zdrowiu – jeżeli są spożywane w nadmiernej ilości,
 • nałogowiec nie potrafi zrezygnować z picia (np. na imprezie, nie potrafi odmówić drinka), nie zrażają go również inne kłopoty, które przysparza mu alkohol, zdarza się, że wsiada po alkoholu za kółko i zostaje złapany, lub też wyrzucony z pracy, mimo tych sytuacji nadal pije,
 • mając kaca na drugi dzień, alkoholik leczy zatrucie alkoholowe – pijąc piwo, wino, lub inny trunek z procentami, twierdząc, że dzięki temu poczuje się lepiej.

Pokazując osobie, którą podejrzewamy o uzależnienie od alkoholu powyższe objawy stanowiące o alkoholizmie, musimy mieć na uwadze, że już trzy z nich mogą potwierdzić, że chory jest osobą uzależnioną i wymaga kompleksowego leczenia alkoholizmu w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień.

Odwyk narkotykowy – zgłoś się do nas, pomożemy!

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób uzależnionych od alkoholu. Oferujemy również odwyk narkotykowy. Oferowana jest terapia indywidualna i grupowa. Oferujemy wsparcie małżonkom, ich partnerom i dorosłym dzieciom z rodzin, które są dotknięte problemem alkoholowym lub związanym z narkotykami. Pomożemy Ci uniknąć komplikacji emocjonalnych i pokażemy, jak współpracować z osoba uzależnioną i jednocześnie być życzliwym dla siebie, swojej rodziny i otoczenia.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – dlaczego my?

Oferujemy fachową opiekę:

 • psychiatrów – z ich pomocą zadbasz o swoje zdrowie psychiczne,
 • psychologów – możesz skorzystać z ich profesjonalnego wsparcia,
 • terapeutów uzależnień – w naszym ośrodku pracują wyłącznie certyfikowani specjaliści psychoterapii uzależnień,
 • możesz również zgłosić się o pomoc do trenerów oddechu i relaksacji.

Jesteśmy ekskluzywnym ośrodkiem z wysokim standardem, zapewniamy komfortowe warunki podczas całej terapii leczenia alkoholizmu. Przyjmujemy każdego, kto zgłosi się do nas o pomoc i chce skorzystać z terapii uzależnień. Terapia uzależnień może odbywać się indywidualnie i grupowo. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji osoby uzależnionej.

Rodzinna atmosfera w ośrodku

Codzienna praca naszych terapeutów z pacjentami odbywa się w miłej i rodzinnej atmosferze. Pacjenci korzystający z leczenia w naszym ośrodku chwalą sobie to miejsce za komfortowe i bezpieczne warunki dzięki którym czują się bardzo dobrze. Leczenie alkoholizmu wymaga wzajemnego zaufania stworzonego między terapeutą a uzależnionym i wyznawania podobnych wartości. Bez odpowiedniej motywacji walka z alkoholizmem może być trudna. Wszyscy razem dążymy do tego samego celu: jak najszybszego powrotu naszych pacjentów do życia wolnego od nałogu, lęków i stresu spowodowanego uzależnieniem.

W leczeniu alkoholizmu wykorzystujemy specjalistyczną wiedzę oraz dużo empatii

W naszym specjalistycznym ośrodku łączymy specjalistyczną wiedzę z podejściem praktycznym oferując różnorodne formy psychoterapii. Podchodzimy do pacjenta przede wszystkim z empatią, której nie zaznasz we wszystkich ośrodkach oferujących leczenie uzależnień.

Szacunek dla każdego naszego pacjenta oraz ich indywidualnych praw i określonych potrzeb to podstawa tego jak wygląda w naszej placówce odwyk alkoholowy i odwyk narkotykowy. Wierzymy, że oferowane przez nas różne formy terapii alkoholowej będą przyjazne i przede wszystkim skuteczny dla wszystkich osób potrzebujących, które się do nas zgłaszają.